środa, 24 czerwca 2015

Spodnie DIY


W ostatnim czasie furorę robią dziurawe spodnie. Mi również się podobają, ale zapłacić 100 - 120 złotych za podarte spodnie to trochę przesada. Nie uważacie? Dlatego gdy dziś moja przyjaciółka nabyła świetne spodnie na ryniaczu za jedyne 60 zł, w naszych głowach pojawił się pomysł "Dlaczego by nie podziurawić ich samemu?" i wzięłyśmy się do roboty :) Podpowiemy wam jak to zrobić, krok po kroku.

Tak wyglądają spodnie zakupione dzisiaj przez Domi na zwykłym rynku, można je kupić na pewno w każdym miasteczku. 

Do wykonania użyłyśmy:


Najpierw należy się zastanowić w jakich miejscach i jak dużo chcemy mieć dziur. My postawiłyśmy na delikatną wersję. Kilka dziur koło kieszeni, pod kolanami i na tyle. Oto efekty:

Jak kto woli. Dla bardziej zwariowanych taka inspiracja:


Przygotowałyśmy dla Was krótki tutorial jak zrobić dziurki samemu :) 

1. Uruchamiamy wyobraźnię!

2. W wybranym miejscu przy pomocy nożyczek robimy poziomą dziurę, zwykłe poziome nacięcie. Na początek, jesli się boicie, niech będzie 2-3cm. 


Zauważcie, że nitki poziome przecinają się na przemian z pionowymi. Zrobienie fajnej dziury polega na wyciąganiu poziomych nitek. 

3. Za pomocą igły wyciągami poziome nitki z góry i dołu dziury. Śmiało! Im więcej tym lepiej :) 


4. Gdy już wyciągniemy sporo nitek, czas na kolejne cięcie. Troszkę niżej, pod poprzednio zrobioną dziurą robimy takie samo nacięcie jak wcześniej, też 2-3cm. 


5. Powtarzamy czynności z kroku trzeciego.Wyciągamy sporo niteczek. Zauważcie, na powyższym zdjęciu, że obie dziury łączy rządek pionowych nitek w ciemnym kolorze. Spróbujmy maksymalnie powyciagać poziome nitki tak aby pionowe dały się swobodnie wyciągnąć. Tym sposobem obie dziury łączą się tworząc jedną dużą. O to nam chodziło :)

Analogicznie możemy powiększać naszą dziure w górę i dół, jak tylko chcemy. Delikatnie jak my, lub wręcz przeciwnie, na maksa :D Wystarczy ruszyć głową. 

6. Czas na dopracowanie naszego dzieła :) 
Nitki które nam przeszkadzają, można poucinać lub zostawić, można wyszarpać ich jeszcze więcej. Co kto woli. 7. Można ozdobić też tylnie kieszenie
POWODZENIA! 

Zapraszam do komentowania :) 
3 komentarze:

  1. Super to wygląda, ale jestem totalnym beztalenciem manualnym, więc chyba mi nic z tego nie wyjdzie :(

    nasz blog-klik:)

    OdpowiedzUsuń
  2. fajne pomysly ;)) super ciekawy blog !! ;> pewnie nie raz zajrze ;))
    laylaylisa.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń